понедельник, 8 мая 2017 г.

Краєзнавство


Вчителі географії міста Мелитополя продовжують мандрувати
 рідним краєм. Цього разу наш маршрут проходив по унікальним місцям                Приморського  району Запорізької області.  

Ландшафтний заказник "Корсак-Могила" 

 В кінці ХІХ століття в Приморських  степах були розвідані запаси залізняку в районі цікавого природного утворення – Корсак могили. Розташованого у Приморському районі Запорізької області, на лівобережжі річки Корсак.  Корсак могила - це 6 кам'яних виходів Приазовського кристалічного масиву (загальна площа — 100 гектарів), причому дуже стародавнього за геологічним віком (1700-1800 млн. років). 

Цікава сама назва могили – Корсак, татарською мовою, означає «лисиця», але мабуть правильніша назва у цієї гори була раніш - Курсак-могила, що означає Живіт гора. Вона дійсно здіймається на рівнині як живіт. 

У 1984 р. Корсак-Могилі надано статус ландшафтного заказника місцевого значення, як ділянці з унікальною різноманітною степовою рослинністю.

Елисеївський пегматитовий кар'єр "Блакитні озера" ("Зелена могила")

Перші згадування про Зелену Могилу з'явились 200 років тому. Відпрацьований кар'єр, що знаходиться поруч із селом Єлисеївка, нині є місцем зосередження понад 150 різновидів порід і мінералів, геологічний вік яких сягає 2100 років.  


Тут же, в кар'єрах, розташоване одне з найбільш мальовничих місць півдня України - Єлисеївські штучні озера. (Блакитні).
Важко уявити, що серед степу можуть існувати такі водоймища з прямовисними скелястими берегами 30-40 м заввишки і яскраво-блакитною з прозеленню прозорою водою. Глибина озер сягає 18 - 24 метрів.

Поряд з озерами, серед обривистих берегів штучної балки можна ознайомитись з геологічною будовою цієї місцевості, знайти зразки різних мінералів, що складають геологічну основу Зеленої Могили.



Комментариев нет:

Отправить комментарий